Deklaracja Środowiskowa Produktu (EPD)

W kwietniu 2014 r. firma IGP, jako pierwszy producent farb proszkowych, wprowadziła międzynarodowe deklaracje środowiskowe produktu (EPD = Environmental Product Declaration) zgodnie z ISO-Typ-III w oparciu o normę ISO 14025, ISO 14040ff oraz europejską normę DIN EN 15804. Deklaracje EPD zawierają dane zweryfikowane przez niezależne instytuty (np. Institut Bauen und Umwelt e.V., Berlin), dostarczające transparentnych i kwantyfikowanych informacji na temat wpływu deklarowanych produktów na środowisko podczas całego cyklu życia produktu.
Poza informacjami dotyczącymi produkcji, zastosowania i wydajności produktu ocena oddziaływania (LCIA) zawiera informacje dotyczące wpływu produktu na środowisko. Zgodnie z metodologią bilansu ekologicznego podczas sporządzania deklaracji EPD firmy IGP Pulvertechnik AG uwzględnia się całkowity przepływ energii i materiałów w odniesieniu do produktu, a także procesy produkcji firmy IGP.
Ponieważ wpływ procesu powlekania na środowisko w znacznym stopniu zależy od zastosowanej metody przygotowania powierzchni i wykorzystanych substancji chemicznych, aplikacja (przygotowanie powierzchni, nakładanie, proces wypalania, transport do klienta końcowego) nie została uwzględniona w bilansie ekologicznym produkcji farb proszkowych firmy IGP. Uzupełniające dane dotyczące aplikacji i konkretnej metody przygotowania powierzchni można jednak uzyskać w firmie IGP Pulvertechnik AG.

Wskazówka
W opublikowanym niedawno przez Institut Bauen und Umwelt e.V. (IBU) krótkim filmie pod tytułem „Co to jest EPD? ” w łatwo zrozumiały i obrazowy sposób przedstawiono rolę deklaracji środowiskowych produktów budowlanych.

 

...loading...
Lokalizacje IGP na świecie
Aktualne informacje

 • POWDERNEWS JUNE 2019
  This upgrade brings better product features
  > więcej informacji

 • IGP-HWFclassic 591T parkour
  Drobna struktura odporna na działanie warunków atmosferycznych HWFclassic 591T jest jeszcze bardziej wytrzymała!
  > więcej informacji

 • Mistrzostwo w ochronie klimatu - z czystego przekonania
  IGP przywiązuje dużą wagę do efektywności energetycznej.
  > więcej informacji

IGP Pulverbeschichtung: Pulverlacke für Architektur, Industrie, Transport und Holzwerkstoffe