Drewno i materiały drewnopochodne

Powlekanie proszkowe MDF wyrobiło sobie markę w niektórych branżach, w segmencie produktów wysokiej jakości, ekologicznych i bezpiecznych dla zdrowia, gdzie  swoboda projektowania i gra kolorów odgrywa  coraz większą rolę.
Powłoki proszkowe z IGP mogą tutaj w pełni wykorzystać swój potencjał, w tworzeniu nowych wizulanie i dotykowo powierzchni. Bezspoinowa, otulajaca szczelnie powłoka umożliwia pokrycie wąskich krawędzi i powierzchni w jednej operacji, zapewniając prawie całkowitą swobodę w projektowaniu profili.
IGP, aktualnie oferuje już różne rozwiązania w zakresie powlekania proszkowego na tym obiecującym rynku. System powokowy składający się z dwóch warstw. Z podkładu (IGP-RAPIDprimer), który kompensuje "żywe" własności podłoża oraz dekoracyjnej i funkcjonalnej powłoki nawierzchniowej (IGP-RAPIDtop), o bardzo dobrych własnościach chemicznych i mechanicznych.
Najnowsze opracowanie IGP, to rozwiązanie "wszystko w jednym". Produkt (IGP-RAPIDcomplete) jest systemem jednowarstwowym o wyjątkowo krótkim czasie utwardzania.  Charakteryzuje się zarówno elastycznością podkładu, jak i wysoką odpornością chemiczną i mechaniczną powłok nawierzchniowych.

 

 

 • IGP-RAPIDprimer 13

  Wysokoreaktywny podkład o bardzo dobrej elastyczności, do powlekania podłoży alternatywnych.

 • IGP-RAPIDtop 38

  Strukturalny, niskotemperaturowy lakier nawierzchniowy do perfekcyjnego wykańczania powierzchni.

 • IGP-RAPIDcomplete 88

  Wysokoreaktywna jednowarstwowa farba proszkowa do podłoży alternatywnych.

...loading...
Lokalizacje IGP na świecie
Aktualne informacje

 • Projekt dotyczący lakierów systemowych – Stadler/BLS
  Rozwiązania dotyczące lakierów systemowych gwarantują stabilność koloru i estetykę
  > więcej informacji

 • Farby proszkowe IGP w Dublinie
  Dublin Landings jest pierwszym projektem, w którym zastosowano obie farby firmy IGP. Obejmuje on 7 budynków, które zostały pomalowane z użyciem 17 farb firmy IGP.
  > więcej informacji

 • Kontrola emisji pochodzącej z farb proszkowych firmy IGP
  Według każdej klasyfikacji poziom emisji pochodzących z farb proszkowych firmy IGP leży dużo poniżej dopuszczalnego dla objętości referencyjnej poziomu na jednostkę objętości.
  > więcej informacji

IGP Pulverbeschichtung: Pulverlacke für Architektur, Industrie, Transport und Holzwerkstoffe